Poznaj naszą lokalną kuchnię

Na terenie miasta i gminy Radków możemy znaleźć kilka miejsc gdzie koniecznie trzeba spróbować kuchni regionalnej i nowoczesnej.

Szczególnie polecamy restauracje Graniczną w Rynku, gdzie serwowane są potrawy wytwarzane przez kucharzy od podstaw kulinarnej sztuki.

Miejscem kolejnym wartym uwagi jest bar Kotwica przy samym zalewie, gdzie delektując się pysznymi bagietkami możemy podziwiać piękną panoramę zalewu na tle Gór Stołowych.
Kolejną alternatywą na dobry posiłek jest także Agro Zajazd.

Restauracja "Graniczna"

Jesteśmy członkami sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska i posiadamy w menu potrawy oparte o miejscowe produkty regionalne i wyróżnione przez Marszałka Województwa.

To m.in: 

1. Wołowina Kłodzka z knedlami czeskimi i warzywami na parze – DANIE POGRANICZA

2. Pstrąg „po radkowsku” z warzywami na parze

3. Placki „po radkowsku” (z sosem z leśnych grzybów)

4. Krem borowikowy (z miejscowych prawdziwków)

5. Naleśniki z jagodami leśnymi

Made in Sudety

To miejsce ma już swoją historię. Kotwica pojawiła się tutaj w latach dziewięćdziesiątych za sprawą Kapitana, który postanowił zacumować wraz z rodziną u podnóża Gór Stołowych.

Od tamtej pory, na tarasie z widokiem na Szczeliniec Wielki, serwuje się posiłki i chłodne piwa. Niezmiennie, od lat, można tutaj zjeść pyszne lody, napić się kawy i przyjemnie spędzić czas.

Tutaj możesz smacznie zjeść, zaplanować kolejny dzień wakacji, wyprawę w góry, spacer lub po prostu napić się dobrej kawy, odpocząć i napawać się widokiem z tarasu.
Obiady domowe, dania regionalne, bbq, ryba z pieca, lody rzemieślnicze, piwo krawtowe, muzyka na żywo, desery, kawa, napoje zimne i gorące, kuchnia świata.