Poznaj przepiękną okolicę

Niesamowite góry, malownicze tereny – to wszytko w zasięgu wzroku!

Wędrówki piesze

Góry Stołowe to fantastyczne miejsce do pieszych wędrówek. Fantazyjne kamienne formacje, skalne labirynty, które tworzą magiczną scenerię i owiane są legendami.

Punkty widokowe, które zapierają dech w piersiach, czując jak widoki nasycają nas pozytywną energią to wszystko można poczuć podczas pieszych wędrówek. Kto nie chciałby zobaczyć małpoluda, skalne grzyby, wielbłąda czy głowy króla. Takie widoki bardzo sprzyjają do wędrówek rodzinnych z dziećmi, które dają sobie świetnie radę i rozwija ich wyobraźnię. W Parku Narodowym Gór Stołowych jest ok. 100 km szlaków, które nie są trudne i nie wymagają żelaznej kondycji. Z Radkowa, który położony jest u podnóża Gór Stołowych, wychodzą dwa szlaki z punktu za zalewem. Żółty, który prowadzi przez Wodospady Pośny na Pasterkę i niebieski, który prowadzi na Szczeliniec Wielki. Z niebieskiego można przejść na czerwony, który w jednym kierunku można dojść do Karłowa, a w drugim kierunku na Skalne Grzyby. Później w zielony, który prowadzi na Niknącą Łąkę, następnie żółty prowadzi na Wielkie Torfowiska. Drugi punkt, z którego wychodzimy na szlak, jest z ul.Leśnej. Niebieski szlak prowadzi na Baszty Radkowskie skały. Z rozdroża pod Basztami można przejść na szlak zielony, który prowadzi na górę Pielgrzyma.

To wszystko na początek naszych wędrówek pieszych. To nie koniec możemy obrać również inny kierunek do naszych sąsiadów na stronę Czeską.

UWAGA! Można się zachwycić i uzależnić od widoków i będziecie chcieli tu wracać 😉

Zobacz okoliczne szlaki piesze

Trasy rowerowe

Radków i jego okolice wraz ze stroną Czeską to kilkaset kilometrów tras rowerowych, począwszy od łatwych utwardzonych nawierzchni po typowo górskie odcinki terenowe. Dla miłośników jednośladów na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych oraz po stronie Czeskiej zostały utworzone i specjalnie oznakowane trasy rowerowe. Szlaki wiodą przez łąki, polany, ścieżki leśne, za każdym razem możemy napawać się malowniczymi widokami natury. Panują tu wyśmienite warunki do organizowania wycieczek rowerowych oraz dłuższych wypraw kilkudniowych. W okolicy działa kilka wypożyczalni rowerów, godną polecenie jest rypozyczalnia rowerów elektrycznych www.ebikegorystolowe.pl.Dla naszych gości rabat na wypożyczenie sprzętu. 

Turystyka konna

W Radkowie przy ulicy Kolonia Leśna 10 w malowniczej scenerii znajduje się kameralna stadnina koni, z której możecie Państwo skorzystać aby umilić sobie pobyt w naszym regionie. Objazdy końmi wśród łąk i lasów naszego regionu to niepowtarzalne przeżycie, które będziecie z pewnością długo wspominać. 

Rezerwacje i szczegóły uzyskacie u przesympatycznej Pani Patrycji pod numerem telefonu: 

+48 697 655 252

Jazda konna wpływa pozytywnie na nasze zdrowie poprzez rozwijanie równowagi i koordynacji, także uprawianie tej dyscypliny pomaga w spalaniu zbędnych kalorii oraz wspomóc pracę metabolizmu.

Konie to zwierzęta wierne,  które pozwalają nam na wyciszenie i relaks, osoby uprawiające jazdę konną chwalą sobie równowagę psychiczną i emocjonalną.

Każdy moment jest dobry aby spróbować i nauczyć się czegoś nowego, zapraszamy 🙂

wspinaczka górska

Na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych do działalności wspinaczkowej dopuszczone są ściśle określone obszary. Ich lokalizacja to: Szczeliniec Wielki – ściany południowo wschodnie (od schodów wejściowych do południowego tarasu widokowego); Narożnik; Kopa Śmierci (od Narożnika do Trzmielowej Jamy); Pod Starym Biwakiem; Radkowskie Skały (Baszty) – ściany masywu wzdłuż zielonego szlaku z wyłączeniem skałek ostańcowych na wierzchowinie; Filary Skalne (od Stroczego Zakrętu do Kamieniołomu)

Narty biegowe

Nie wszyscy wiedzą, iż Góry Stołowe zajmują drugie miejsce w Polsce pod względem długości tras biegowych zaraz po Górach Izerskich, choć wliczając w to trasy po stronie Czeskiej można by było powiedzieć, że są liderem w tej kategorii.

Trasy biegowe nie należą do trudnych a przewyższenia sięgają kilkudziesięciu metrów.

Jeśli warunki zimowe sprzyjają, większość tras jest ratrakowana i przygotowana w sposób zadowalający. 

  Wypożyczalnie sprzętu znajdują się w Karłowie oraz malowniczej miejscowości Pasterka, skąd możemy zacząć naszą przygodę z nartami biegowymi. 

Zapewniamy, że widoki jakie towarzyszą podczas wyprawy zostaną długo w Państwa pamięci .

Narty ZJAZDOWE / SNOWBOARD

Wybierając się zimową porą w nasze strony chętnym do uprawiania sportów zimowych polecamy do skorzystania z kilku lokalizacji stoków naturalnych oraz sztucznie naśnieżanych. Królem wśród ośrodków zimowych jest oczywiście Zieleniec znajdujący się około 40 minut drogi od Radkowa, w zależności od wyboru drogi dojazdu. 

    Dla mniej wymagających niemal 23 km od nas po stronie Czeskiej  w miejscowości Janovičky znajduje się kameralny wyciąg wraz z zapleczem gastronomicznym oraz wypożyczalnią sprzętu zimowego.

   W bardzo podobnej odległości znajdziemy także sztucznie naśnieżany stok w miejscowości Przygórze – przygorzeski.pl.